אודות הבלוג

בימים אלה סיימתי לכתוב ספר המהווה לקט של אגדות, מעשיות וסיפורים היוצרים יחד מסכת חיים שלמה, הגדת משפחה אחת לדורותיה, הגדת רות. מדי פעם סיפרו לי הורי על מעשה זה או אחר של אבותי ואימהותי שעלו לארץ ישראל במאה התשע-עשרה. נהניתי לשמוע את הסיפורים וחזרתי לספר אותם בכל הזדמנות שנקרתה לי ולפני כל מי שהיה מוכן להטות להם אוזן. שמחתי להיווכח כל פעם מחדש שמאזיני התפעלו מאישיותם של הראשונים וממעשיהם. תמיד היה בין שומעי מישהו שהיה מציין: "אני חושב שמעשיהם של האבות המייסדים שלך מהווים אבן יסוד בסיפור חידוש ההתיישבות בארץ ישראל במאה התשע-עשרה. חשוב שתעלי את הדברים על הכתב, כדי שהסיפורים האלה יישמרו בזיכרון הקולקטיבי." ההחלטה לכתוב ספר זה נולדה למעשה מתוך הקשבה לאותם קולות. ספרי איננו מתיימר להיות אוטוביוגרפי או מחקרי ואף איננו מכוון להיות כזה. הוא כאמור, לקט של אגדות, מעשיות וסיפורים היוצרים יחד את הגדת רות.

החלק הראשון של ספר זה מוקדש לאגדות חייהם של אבותי ואימהותי. במהלך הכתיבה הלך הספר והתרחב ומצאתי לנכון לכלול בו גם מעשיות ממסכת חיי האישית. למעשיות אלה מוקדש החלק השני של ספר זה. החלק השלישי בספר מוקדש לסיפורי ההתחדשות שלי שהתרחשו לאחר פרישתי מהעבודה, בתקווה שמסע חיי בתקופה זו יוכל לשמש השראה ולהעצים נשים אחרות.

אני אפרסם בבלוג זה כל שבוע אגדה, מעשיה או סיפור מתוך ספרי ואעשה זאת בימי ראשון. אני אשמח מאד אם אתם, חברי, תקראו את האגדות, המעשיות והסיפורים שאפרסם ואף תגיבו עליהם. להלן הדפים הראשונים הפותחים את הספר.

מחשבה אחת על “אודות הבלוג

  1. שלום רותי. אני ניבה, הבת של דרורה בת דודתך. אולי את יודעת מה היה שם נעוריה של סבתא איטה? מקווה שטוב אצלכם. גם דרורה בסדר, יחסית לגילה כמובן….93. תודה רבה. ניבה תג'ר. אפשר לשלוח ס.מ.ס 0546629766

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s